Ισοπαλία ΑΟ Κύμης – Παναργειακός 1-1

Σεπτέμβριος 21, 2014 - 18:28

φωτογραφία αρχείου eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ- ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ

Στο γήπεδο της Κύμης δόθηκε ένα δυνατό παιχνίδι, μεταξύ ΑΟ Κύμης – Παναργειακού που τελείωσε με ισοπαλία 1-1

Τα γκολ:

στο 23' γκολ του Μάριο Μπρέσκα το 0-1 για τον Παναργειακό

στο 65΄ γκολ του Ζαχαράκη το 1-1 ισοπαλία για την Κύμη.

Α.Ο Κύμης-Παναργειακός=1-1

Καλός ο Παναργειακός και στην 2η αγωνιστική της κατηγορίας, απέναντι στην ομάδα της Κύμης. Για άλλη μια φορά την παράσταση έκλεψε ο Μάριο Μπρέσκα. Το σκορ για τον Παναργειακό και τον αγώνα άνοιξε ο Σλοβάκος στο 23΄,με δυνατό σουτ που κατέληξε στα δίχτυα και έγινε το 0-1 για τον Παναργειακό. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, Λιόσης και Λίτσιος είδαν την κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή για διαμαρτυρία. Οι Ευβοιώτες, δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία του Κατσαούνη και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-1. Στο 64΄ μετά από τραυματισμό του Σίμωση, από τάκλιν του Καρατζά, πήρε τη θέση του ο Ετόφ ενώ τον Μάριο Μπρέσκα αντικατέστησε ο Ισούφι. Ο Ζαχαράκης, έκανε την ισοφάριση για την ομάδα της Κύμης στο 65΄.Το ημίχρονο συνεχίστηκε χωρίς ευκαιρίες για τον Παναργειακό. Στο 85΄,την θέση του Αγγελόπουλου πήρε ο Αινείας Καλογέρης ενώ μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-2, έχασε ο Λιόσης στις καθυστερήσεις.