10 ΟΙΑΞ 14
11 ΜΕΘΑΝΑ 14
12 ΛΕΧΑΙΟ 14
ΤΟ ΚΡΑΝΙΔΙ ΕΣΠΑΣΕ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ
Την  πρώτη του ήττα μέσα στην  Νέα Κιο έκανε ο Αργοναύτης με δράστη το Κρανιδι,μια νίκη για την ομάδα της Ερμιονιδας που λογικά της δίνει την δεύτερη θέση στην βαθμολογία.
Την 12η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α κατηγορίας ανδρών στο τοπικό μπασκετ το Λεωνίδιο έκανε την δωδεκάτη του νίκη,ενώ μάχη γίνεται στην  ουρά οπού ισοβαθμούν στην τελευταία θέση τρεις ομάδες ο ΟΙΑΚΑΣ το Λεχαιο και τα Μέθανα,ενώ ο Τηρωνας με την  νίκη που έκανε επί του Λεχαιου ξέφυγε κατά δυο βαθμούς.

ΛΕΩΝΙΔΙΟ-ΕΡΜΙΟΝΗ
Με την φωτιά έπαιξε και πάλι το Λεωνίδιο και στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε να ρίξει στο καναβάτσο την μαχητική Ερμιόνη κερδίζοντας 73-53.
Τα δεκάλεπτα 16-16 17-16 ( ημίχρονο 33-32 ) 20-15 20-6
Καλύτεροι του Λεωνιδίου οι Μπουτσικακης,Μαγγωνακης και της Ερμιόνης οι Μαναριωτης,Κοσιωρης.
ΛΕΩΝΙΔΙΟ ( Νικολαιδης )
Τσεμπελης Μαγγωνακης 29 (4) Μουλας 10 Καττης 2 Βαρβατακος 8 Νικολοης 5 (1) Μακρινος Λιναρδος Φωσσες Μπουτσικακης 17 (1) Μιχαλας 2 Κύριος.
ΕΡΜΙΟΝΗ ( Σκορδης )
Αγγελής Λουζης Λαμπρης Μαναριωτης 21 (2) Γκολεμης 10 (2) Κοσιωρης 12 Δεβελεκος 8 Γανωσης 2 Σμανης Λαλουσης Μαγδαληνος Παπαφραγκου.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ-ΚΡΑΝΙΔΙ
Το Κρανιδι ήταν η ομάδα που έσπασε το αήττητο της έδρας του Αργοναύτη κερδίζοντας τον μέσα στην Νέα Κιο 59-58 υστέρα από ένα αμφίρροπο παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα με καλάθι που πέτυχε ο Γιάννης Πουλης,παρ ότι ο Αργοναύτης στο τέλος του τρίτου δεκάλεπτου ήταν μπροστά με 11 πόντους διαφορά.
Τα δεκάλεπτα 16-20 30-24 (ημίχρονο ) 41-32 58-59
Καλύτεροι του Κρανιδιου οι Κοντογιαννηςς,Προσυλης Κ.και του Αργοναύτη οι Μιχαλόπουλος Ν. και Καπλατζης.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ( Κουλουκης )
Στρουμπος 4 Χατζηαντωνακης Κουγιας Ε. 3 (1) Κουγιας Β. 5 Μιχαλόπουλος Ν. 14 (2) Παπαργυρης 2 Θωμόπουλος 4 Μιχαλόπουλος Ν. 10 Καπλατζης 14
ΚΡΑΝΙΔΙ ( Γκολαντας )
Καλαιτζακης 5 (1) Θεόδωρου Αγριμης Γιαννακοπουλος 8 (2) Καπογιαννης 6 Μιζης Προσυλης Κ 14 (2) Προσυλης Γ. Γκριτσας Κοντογιαννης 21 Ευστρατίου Πουλης 5
ΚΟΡΙΝΘΟΣ –ΟΙΑΞ
Με 64-54 ο ΚΑΟΚ κέρδισε τον ΟΙΑΚΑ στην Κορινθο και τον βύθισε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας,παρ ότι η ομάδα του Ναυπλίου προσπάθησε και προηγήθηκε στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο.
Τα δεκάλεπτα 15-17 11-10 ( ημίχρονο 26-27 ) 23-13 13-14