Aπό νίκη σε νίκη «πετάνε» τα κορίτσια του Φείδωνα

Φεβρουάριος 19, 2017 - 20:52

φωτογραφία © eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Με ΄΄διπλό΄΄ ανατροπής στη Μαγούλα 1-2 τα κορίτσια του Φείδωνα,στο +4 από τον δεύτερο της Β' Εθνικής!

Η εκπρόσωπος της Αργολίδας στο  γυναικείο  ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα της Β εθνικής  νίκησε σήμερα μέσα στη Μαγούλα  τον Πήγασο Θριασίου Πεδίου 2-1 και αποσπάστηκε  4 βαθμούς από το δεύτερο  Μεσολόγγι που   σήμερα, επίσης,  έμεινε στην ισοπαλία, 1-1  με τον  Ίκαρο Πετρωτού, στην Αχαΐα.
 Στο σημερινό αγώνα   αν και  στο ημίχρονο  ο Φείδωνας ήταν πίσω στο σκορ  με γκολ που δέχθηκε στο  10ο  λεπτό ,  πέτυχε την πλήρη ανατροπή   , με δυο γκολ της Μαρίνη στο 60ο  και στο 85ο  λεπτό.
Πλέον η ομάδων των άξιων προπονητών Μπάμπη Ρουσσή και Σταύρου Αλεξίου   ΄΄φιγουράρει΄΄  στην κορυφή της βαθμολογίας , με απόσταση τεσσάρων βαθμών από τη δεύτερη ομάδα του Μεσολογγίου και δικαίως ελπίζει για το μεγάλο ΄΄όνειρο΄΄, την άνοδο στην Α εθνική, στα μεγάλα ΄΄σαλόνια΄΄ του γυναικείου ποδοσφαίρου.
Η σύνθεση των νικητών:
ΦΕΙΔΩΝ:  Γιαννακούλη,  Κοδέλα  Ελ.( 30ο Νεφρού Μ-   88Ο   Κοδέλα Φ.) Κατσικάρη,  Καβαθά,  Τσιφάνη, Λέκκα,  Κιάμου, Νεφρού Ειρ., Μαρίνη, Λουκά( 85ο Σιώτου) Καραγιάννη.