Μπάσκετ γυναικών:Αργοναύτης-Δαναοί 31-50 (φωτο&βίντεο)

Απρίλιος 13, 2017 - 11:39

φωτογραφία © eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Το προτελευταίο βήμα για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος πραγματοποίησε ο ΔΑΝΑΟΣ την Κυριακή 9 Απριλίου στο κλειστό γήπεδο της Νέας Κίου όπου αντιμετώπισε τον ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ και πήρε άλλη μια νίκη με σκορ 31-50. Τα κορίτσια του Δημήτρη Κουλούκη που πλέον τα χωρίζει μόνο ένας αγώνας από την κατάκτηση του φετινού τροπαίου, κατάφεραν για άλλη μια Κυριακή να επιστρέψουν με το θετικό αποτέλεσμα, σημειώνοντας 12 νίκες σε 13 αγώνες μέχρι στιγμής.
Στο αγωνιστικό κομμάτι της αναμέτρησης η ομάδα προηγήθηκε με 10-16 στο πρώτο δεκάλεπτο. Σχεδόν ίδια διαφορά κέρδισε και στο δεύτερο μέρος αφού με σκορ 10-15 κατάφερε να πάρει έναν αέρα 11 πόντων και να κλείσει το ημίχρονο 20-31. Φτωχό επιθετικά και για τις δύο ομάδες ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, αφού αμφότερες πέτυχαν μονοψήφιους πόντους, 3 οι γηπεδούχες και 8 οι φιλοξενούμενες. Το τελευταίο μέρος του παιχνιδιού ήρθε 08-11, δημιουργώντας μια διαφορά 19 πόντων και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα σε 31-50.
Άλλος ένας αγώνας για την κορυφή! Συνεχίζουμε δυνατά!
1ο δεκάλεπτο: 10-16
2ο δεκάλεπτο: 10-15
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 20-31
3ο δεκάλεπτο: 03-08
4ο δεκάλεπτο: 08-11
ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: 31-50
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Α.Ο. ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ: ΣΕΛΛΗ Β.: 1, ΚΑΜΠΟΥΡΗ Α., ΜΠΕΝΕΧΟΥΤΣΟΥ Π., ΧΑΤΖΙΡΑΪ Ι.: 2, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ Μ.: 3, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Σ.: 3 (1), ΓΙΑΓΚΙΟΖΗ Ε.: 13 (2), ΜΠΑΚΑΛΗ Α.: 9
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΑΣΟΣ
ΔΑΝΑΟΣ Α.Ο. ΑΡΓΟΥΣ: ΜΠΕΝΕΚΗ Α.: 9, ΛΕΡΜΑ Β.: 4, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ Β.: 13, ΑΛΜΠΕΡΤΟΥ Δ., ΜΠΑΡΤΟΥΤΣΗ Μ.: 3, ΚΟΛΙΠΕΤΣΑ Μ.: 4, ΣΟΥΛΤΑΝΙΔΗ Δ.: 6, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΥ Α.: 11 (3), ΛΕΡΜΑ Ν., ΑΥΔΟΥΣΗ Ε., ΤΣΑΠΑΝΙΔΗ Χ.
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΚΟΥΛΟΥΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΤΣΙΡΑΜΑΝΕΣ Χ., ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Π. DanaosAoArgous (φωτογραφίες © eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος) Βίντεο https://youtu.be/d644mz1Swhc