Μπάσκετ Α2 ΕΣΚΑΚ: Νίκη του Σπάρτακου 61-47 στο Λεωνίδιο

less than
1 minute
Read so far

Οκτώβριος 07, 2018 - 11:51

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΑΚ και ο Σπάρτακος επέστρεψε με το ροζ φύλλο αγώνα από το Λεωνίδιο αφού επικράτησε με  47-61 , χωρίς το Φίλιππο Μανό και το Πάνο Κοζιώτη,η ομάδα ταξίδεψε στο Λεωνίδιο και παρουσίασε ένα σύνολο σταθερό γεμάτο πάθος  και θέληση από το πρώτο λεπτό του αγώνα μέχρι το τέλος.

Καθοριστικό το 2ο δεκάλεπτο παίζοντας καλή άμυνα και με αιφνιδιασμούς η ομάδα του Σπαρτάκου διαμόρφωσε τη διάφορα και τη κράτησε μέχρι το τέλος.
Πολύ κάλο κοουτσάρισμα από το Μάκη Σπηλιόπουλο όπου με τις πολλές επιλογές που είχε στο πάγκο έδωσε ανάσες στους παίχτες και άντεξαν στη πίεση του αντίπαλου μέχρι το τέλος.
Πρώτος σκόρερ με πολύ καλό παιχνίδι από το Λακασά και ακολούθησαν ο Κουγιάς και Δράτσας, αποκάλυψή του αγώνα με καθοριστικά καλάθια ο Πλατης.
Επομένη αγωνιστική δεν υπάρχει για το Σπάρτακο αφού έπαιζε με τη Μπουμπουλίνα Σπετσών η οποία αποχώρησε από το πρωτάθλημα.