Αργοναύτης - Ερμής Κιβερίου 1-3 (φωτο&βίντεο)

Οκτώβριος 22, 2018 - 22:55

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Ο  Ερμής Κιβερίου πέρασε χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα από τη Νέα Κίο επικρατώντας του Αργοναύτη με 3-1 και βρίσκεται στη κορυφή της βαθμολογίας, 4η αγωνιστική ,στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ του Βαρβουλέτου στο 19' και στο 43΄ το 0-2, σκορ πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη κεφαλιά του Κουτσοδήμου στο 57΄ το 0-3, για να μειώσουν οι γηπεδούχοι στο 76΄σε 1-3.

Αργοναύτης (Π.Κάπλατζης): Κλεισιάρης, Απ.Σταύρου, Γατσάκος, Κασκαφέτος, Δριμούρας, Κόλλιας, Κωνσταντέλος, Κουριώτης (80’ Βασιλειάδης), Κλειούφης (60’ Κουγιάς),Λυκομήτρος, Καστρίτης (89’ Παναγής).

Ερμής Κιβερίου  (Άρης Σαβούρδος): Καλαλάς, Μίλης, Αντωνιάδης, Ζίου, Κούγιας, Νικολίτσας, Γιάννος (60’ Μουζακιώτης, 80’ λόγω τραυματ. Ι.Τσιούλος), Ισούφη (85’ Γ. Τσιούλος), Διαμαντής (65’ Νέζος), Βαρβουλέτος, Κουτσοδήμος. (φωτογραφίες eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ArgolidaPortal.gr Α1 Αργολίδας Αργοναύτης - Ερμής Κιβερίου 1-3