Σπουδαία νίκη του Διομήδη 26-23 τον ΑΕΣΧ Πυλαίας

Σεπτέμβριος 21, 2019 - 21:17

φωτογραφία αρχείου eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Σπουδαία νίκη πήρε ο Διομήδης Άργους 26-23 απέναντι στον ΑΕΣΧ Πυλαίας στην Θεσσαλονίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.
Ιδανικό ξεκίνημα με ένα σπουδαίο διπλό για τους Λύκους! Παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες (Μπόσκος , Μαρκατάτος, Τζίμπουλας, Τσιγαρίδας, Λίμα αλλά και την απώλεια του Ντασεβιτς στο δεύτερο ημίχρονο τα παιδιά πάλεψαν μέχρι τέλους και ανέτρεψαν το εις  βάρος τους σκορ που είχε δημιουργηθεί από τις αρχές του 2ου ημιχρόνου.
Συγχαρητήρια σε όλους σας!!

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 23-26

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 5-7, 6-11, 9-11, 11-13 (ημχ.) 15-13, 18-14, 20-17, 21-19, 23-22, 23-26

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Γούσιος): Ραντούλοβιτς, Ζαφείρης, Ανθομελίδης, Μπάτζιος 1, Αντωνιάδης, Μέτσης 1, Κουκμίσης 7, Ορφανουδάκης, Ανανιάδης 1, Καραπαναγιωτίδης, Καλόμοιρος 8, Καβουσανάκης 3, Παπαγεωργίου 2, Τριανταφυλλίδης, Αλατσατιανός, Λασκαρούδης.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Δημήτρουλας): Ραντουλέσκου, Γκολούμποβιτς 4, Βαρδάκας 1, Κρεμαστιώτης 5, Μάνθος 2, Τσάκαλος, Παπαντωνόπουλος, Ξαγοράρης 1, Ντάσεβιτς, Ρουσσόπουλος 1, Χαντέλης 12, Σμυρνιώτης, Δάσκαλος, Τσιγαρίδας.
Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 9-5, Πέναλτι: 3/4-6/6

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Στο 47.14 λεπτό του αγώνα ο αθλητής της Α’ ομάδας Ανανιάδης Χαράλαμπος αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο παίξιμο. Δεν κρατήθηκε το δελτίο. Στο 54.24 του αγώνα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο αθλητής της Α’ ομάδας Μέτσης Αντώνιος για επικίνδυνο παίξιμο. Δεν κρατήθηκε δελτίο».