Γ Εθνική: Τα δοκάρια σταμάτησαν τον Παναργειακό 2-2 με το Τσιλιβή (φωτο&βίντεο)

Δεκέμβριος 08, 2019 - 20:50

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Δοκάρια και χαμένες ευκαιρίες σταμάτησαν τον Παναργειακό 2-2  με τον ΑΟ Τσιλιβή. Οι ''Λύκοι'' έπαιζαν με 10 παίκτες από το 30' λόγω αποβολής του τερματοφύλακα.

Με την έναρξη του παιχνιδιού και στο 3΄ ο Παναργειακός έχει διπλή μεγάλη ευκαιρία σε κεφαλιά του Παιδάκη που βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Αλάιν σε κενό τέρμα με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.

Στο 30' του παιχνιδιού αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη ο τερματοφύλακας του Παναργειακού Μποζιονέλος , αφού ανέτρεψε εκτός περιοχής τον επιθετικό των φιλοξενουμένων Μαρούδα.

Στο 45' γκολ 1-0 με τον Παιδάκη με πέναλτι που κέρδισε ο Φλώρος.

Με την έναρξη του β' ημιχρόνου στο 47 λεπτό το Τσιλιβή ισοφαρίζει με τον Βενάρδο σε 1-1.

Στο 78' δοκάρι για τον Παναργειακό σε σουτ του Κυριακόπουλου.

Σο 83' το 1-2 με τον Υψηλό  με σουτ έξω απο την περιοχή.

Στο 85΄ο Παναργειακός ισοφαρίζει 2-2 με κεφαλιά του Κοτσοβού.

Διαιτητές  Τσατσούλης (Αθηνών), Μητροφάνης, Πασπάτης.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γ.Διαμαντής-Δ.Λαλουδάκης): Μποζιονέλος,Νικολόπουλος (84′ Βουρνάζος), Φλώρος, Ασπιώτης, Τζιόλας, Αλάιν, Εμέκα, Τσάκα (46′ Κωτσοβός),Κυριακόπουλος, Παιδάκης (64′ Φλεβάρης), Μπλάτσος (30′ Καπατσώρης).

ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ (Πέτρος Τσούκλης): Μύρτα, Μπατσής, Παναγιωτίδης, Λιβέρης (89′Παναγιωτίδης Ι), Μούτσα, Ιγκνάτ, Δεμερτζής, Γεωργίου, Μαρούδας (71′Σόρα),Υψηλός, Βερνάρδος. (φωτογραφίες eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)