Μπάσκετ Α2 ΕΣΚΑΚ: Η Ακαδημία Άργους έσπασε το αήττητο του Βραχατίου 48-45

Ιανουάριος 07, 2020 - 14:16

Α.Ο Ακαδημία Άργους: Τρένο δίχως φρένα και 7η σερί νίκη για την ομάδα μας 48-45 απέναντι στον πρώτο και αήττητο μέχρι προχθές Μέγα Αλέξανδρο Βραχατίου.

Άλλη μια μεγάλη νίκη στην πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου της Α2 ΕΣΚΑΚ για την ομάδα μας που μπήκε με το δεξί και το 2020..Η άμυνά μας είχε για άλλη μια φορά τον πρώτο λόγο περιορίζοντας σημαντικά τον αντίπαλο.

Απ το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο χτίσαμε διψήφια διαφορά ,η οποία και διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Η ομάδα του Βραχατίου ροκάνισε στο τελευταίο δεκάλεπτο τη διαφορά,παρολ αυτά μείναμε ψύχραιμοι και έτσι κατακτήσαμε το 7ο σερί ροζ φύλλο αγώνα.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την εξαιρετική προσπάθεια. Απέχουμε πλέον μία νίκη απ την κορυφή ..Προχωράμε..

Τα δεκάλεπτα 14-2,15-16 ,11-14, 8-13

Α.Ο ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΡΓΟΥΣ : Δωροβίνης 2,Λαγός 6,Σταματελόπουλος,Αργυρόπουλος 11(2), Δελης Δ. 4,Ρέμπελος Δ. 2,Καρνάβας 4,Πατούρας 3(1),Κουγιάς 4(1),Κολυβάνης,Νώτης,Δελής Β. 12.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ : Γκούτσης 17(1),Βασιλείου 2,Βουγιούκας 8(2),Σαράντος,Παπαδόπουλος 2,Ναλμπάντης,Κουλιάτσης 3,Δόσης 6(1),Παπαγεωργάκης,Ρήγας,Ζαρακιώτης 7(1),Στεμπίλης.

Επόμενος αγώνας με τον Α.Ο Κρανιδίου το Σάββατο 11/01 και ώρα 16.00 στο Κλειστό γήπεδο της Ερμιόνης.