Ο Φοίνικας Επιδαύρου νίκησε την Κηφισιά 3-2 και παρέμεινε στη Γ Εθνική (φωτο&βίντεο)

Ιούνιος 14, 2021 - 01:15

φωτογραφία Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Φοίνικας Επιδαύρου, επικράτησε της πρωταθλήτριας Κηφισιάς 3-2 και παραμένει στη Γ Εθνική.
Η Κηφισιά προηγήθηκε  στο 15' με τον Καλλέργη, όμως ο ίδιος παίκτης, με αυτογκόλ έδωσε στο 31' ελπίδες στον Φοίνικα, ισοφαρίζοντας το σκορ 1-1.  Ο Κοντογιάννης απάντησε αμέσως κάνοντας το 1-2 δίνοντας προβάδισμα και πάλι στους φιλοξενούμενους,σκορ α΄ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ο Φοίνικας πίεσε τους φιλοξενούμενους και με τον Τριανταφύλλου στο 55' ισοφάρισε 2-2. Από κει και πέρα, μία ομάδα υπήρχε στο γήπεδο και στο 86' ο Χρήστος Κάπλατζης, έκανε το 3-2.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν. ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ: Χατζηφόρος, Καλτσάς, Σερμαγιάς, Κάπλατζης Χ., Τριμπόνιας, Κάπλατζης Π. (88′ Μπούκουρης), Τσουκαλάς (58′ Διαμαντής), Τριανταφύλλου (58′ Κιρτζιαλίδης), Πούτσης (46′ Μακροστέργιος), Μάρκου (81′ Θωμάς), Γεωργίου.

ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: Φουτράκης, Σιμάκου, Διονέλλης (77′ Πρίτσας), Έσλερ, Παπαγγελής, Σπίνος, Καμινιώτης (65′ Κουτσογκίλας Π.), Καλλέργης, Ζέλο (77′ Ποζατζίδης), Τόσκα, Κοντογιάννης (46′ Κακός).(φωτογραφίες Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

Βίντεο δήλωση του Χρήστου Κάπλατζη και πανηγυρικά παικτών του Φοίνικα Επιδαύρου,   https://youtu.be/5slyj8i3axo