Α1 Αργολίδας: Νίκη για τον Παναργειακό μέσα στο Δρέπανο με 3-2 (φωτο&βίντεο)

Σεπτέμβριος 20, 2021 - 00:39

Ο Παναργειακός δυσκολεύτηκε, αλλά κατάφερε να νικήσει 3-2 εκτός έδρας, τον Αστέρα Δρεπανιακό, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Α1 Αργολίδας.

Ο Παναργειακός εν τέλει δεν πλήρωσε το τραγικό πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού όταν βρέθηκε να χάνει από το Αστέρα Δρεπάνου με 2-0 ( με γκολ του Γκιαούρη στο 4΄ με πέναλτι και με τον Καρούτζο στο 17΄)  και  κατάφερε να ισοφαρίσει με 2 γκολ του Θεοδοσιάδη πριν το ημίχρονο σε 2-2 και να πάρει την νίκη με τον Μπλάτσο.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν επιθετικός μονόλογος του Παναργειακού ,πίεσε αρκετά και βρήκε το νικητήριο γκολ με σουτ του Γιάννη Μπλάτσου στο 89', οποίος είχε μπει αλλαγή στο 25΄ στη θέση του Κυριακόπουλου.

Αυτό που μετράει στις πρεμιέρες είναι οι τρεις βαθμοί και αυτό επιτεύχθηκε έστω και πολύ δύσκολα, απέναντι στην νεανική και αξιόμαχη ομάδα του Αστέρα Δρεπάνου.

Επόμενος αγώνας για τον Παναργειακό την ερχόμενη Κυριακή στο Άργος με αντίπαλο τον Πανναυπλιακό.