Read so far

Μάιος 08, 2022 - 20:08

Πρεμιέρα στα play off ανόδου για τον Παναργειακό που αντιμετώπισε στα Αντίκυρα τον Κυπάρισσο.

Τελικό σκορ Κυπάρισσος Αντίκυρας- Παναργειακός 1-1 .

Το σκορ άνοιξε ο Σελλής με εκπληκτικό σουτ , ύστερα από σέντρα του Καμπιώτη στο 39ο λεπτό. Η γηπεδούχος ομάδα ισοφάρισε στο 69ο λεπτό με τον Καλύβα, ο οποίος είχε μπει πριν ένα λεπτό στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Παναργειακός μετά το πρώτο τέταρτο που απειλήθηκε από τους γηπεδούχους κατάφερε να ισορροπήσει και να προηγηθεί και έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον De Souza στο 42ο λεπτό να κάνει το 0-2 σε τετ α τετ .

Πριν την ισοφάριση είχε χαθεί ακόμα μια ευκαιρία με τον Κάπλατζη που πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα.

Ο Κυπάρισσος ισοφάρισε στο 69ο λεπτό μετά από αδράνεια της άμυνάς η μπάλα έφτασε στον Καλύβα και έκανε το 1-1. Στο 92ο λεπτό ο Γκαραι έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-1.

Την Τετάρτη ο Παναργειακός έχει ρεπό και στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής την ερχόμενη Κυριακή 15 Μαΐου αντιμετωπίζει εντός έδρας το Μοσχάτο, που κέρδισε σήμερα στην Κόρινθο τον Ταμυναικο με σκορ 1-3.