1 minute
Μπάσκετ Γ Εθνική: Ιόνιος ΑΣ - ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 93-75
Ο Αργοναύτης γνώρισε την ήττα 93-75 στην Κέρκυρα από τον Ιόνιο, για την 11η αγωνιστική με την οποία ολοκληρώθηκε ο Α΄ γύρος της National League 2 (Γ Εθνική).
Ιόνιος ΑΣ-ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 93-75
Δεκάλεπτα: 23-17, 46-33, 74-47, 93-75
Διαιτητές: Οικονόμου, Παπανικολάου Ιωάν., Τζαγκατζής
Ιόνιος (Κοντογιάννης): Δεϊμέζης 27, Βαζούκης Ι. 14, Γουίλσον 15, Κατσαρός 4, Τσιτσές 11, Στεμπάρης 5, Εφέπουλος 6(2), Σπίνουλας 11(1), Βαζούκης Φ..
Αργοναύτης (Μιχαλόπουλος Αθ.): Κωνσταντίνου 11(2), Λυμπερέας 14, Ρούζιος 5(1), Παλλαδινός 11(2), Μιχόπουλος 9(2), Πρεδάρης 17(4), Μιχαλόπουλος Μ. 2, Κατσένης 4, Οικονόμου, Πουλιόγλου 2, Σαμιός, Σαρηγιάννης.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα παιχνίδια και η βαθμολογία στον 1ο όμιλο.
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΑΟ Αστέρας Τεμένης-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 59-63
Παναχαϊκή ΓΕ-ΕΑ Προμηθέας 2014 82-89 (παρ.)
ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΣ Γαργαλιάνων 56-66
Ιόνιος ΑΣ-ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 93-75
ΚΑΕ Παραμυθιάς-Ιωάννινα ΣΚ 58-76
ΑΟ Αχαγιά 82-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 65-61
Βαθμολογία
1. ΑΟ Αχαγιά 82 9-2 20
2. ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 7-4 18
3. ΕΑ Προμηθέας 2014 8-2 18
4. ΓΣ Γαργαλιάνων 7-4 18
5. ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 6-5 17
6. ΑΟ Αστέρας Τεμένης 6-5 17
7. ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 6-5 17
8. Ιωάννινα ΣΚ 5-6 16
9. Ιόνιος ΑΣ 5-6 16
10. Παναχαϊκή ΓΕ 4-7 15
11. ΚΑΕ Παραμυθιάς 2-8 12
12. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-11 11
Επόμενη αγωνιστική (12η, 21/1)
Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Αστέρας Τεμένης
ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου
Ιόνιος ΑΣ-ΓΣ Γαργαλιάνων
ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου
ΑΟ Αχαγιά 82-Ιωαννινα ΣΚ
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας
Παναχαϊκή ΓΕ-ΕΑ Προμηθέας 2014 82-89 (παρ.)
Δεκάλεπτα: 18-20, 40-40, 50-58, 74-74 (κ.α.), 82-89
Διαιτητές: Βαγγάλης, Κουτίβης, Ρώτας
Παναχαϊκή (Γκοργκόλης): Γκόβας 28(3), Γιαννικόπουλος 12, Ντάκοβιτς 11(2), Καλογιάννης 2, Νικολάου 12, Μανωλάκης 11, Μπαλλής 2, Σάλαϊ 4, Χρυσανθόπουλος Σπ..
Προμηθέας 2014 (Σκροπολίθας): Χριστοφοράτος, Παπαδόπουλος, Καραγιαννίδης 12, Μπαζινάς 30(4), Πρέκας 2, Αδαμόπουλος 11(1), Πλώτας 11, Βλάσσης 5(1), Λάγιος 3, Βασιλείου 10(2), Σοϊλεμετζίδης 5(1).
ΚΑΕ Παραμυθιάς-Ιωάννινα ΣΚ 58-76
Δεκάλεπτα: 14-17, 23-41, 40-58, 58-76
Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Κανελλίδης, Κούρογλου
Παραμυθιά (Κρικώνης): Μπόγιτσιτς 18, Μαλλιός 11(3), Χάιδος 10, Σωτηρίου 7(1), Κατσίβελος 5(1), Καμπακάς 2, Πετρόπουλος 2, Τσακίρης, Κακιούζης 3(1).
Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Μάντζιος 18(3), Τσιγγενόπουλος 3(1), Ζώτος 14, Ραντιβόγεβιτς 14(2), Γκουντουβάς 8, Κουλουμπής, Βελώνης, Δάσκαλος, Μπαρτζώκας 14, Πολύζος 5(1).
ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΣ Γαργαλιάνων 56-66
Δεκάλεπτα: 9-19, 27-38, 44-57, 56-66
Διαιτητές: Λυγούρας, Χάνος, Σταμπουλής
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Τασουλής 13, Ματσάγγας 13(1), Τσόλης Ν. 4, Θεοδωρόπουλος 10, Τσόλης Γ. 4, Ντούμας 6, Πετρίδης 1, Σταθόπουλος 5(1), Τούλιας.
Γαργαλιάνοι (Κούτρης): Σίμοβιτς 21, Σκλήβας 7, Γιαννακόπουλος 6, Γιαννόπουλος Δ. 14(2), Παπουτσής, Λαζαρίδης 15(3), Μπουκουβάλας, Γαβρίλης 3, Τσαγκάρης, Οικονομίδης.
ΑΟ Αστέρας Τεμένης-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 59-63
Δεκάλεπτα: 11-22, 33-35, 47-47, 59-63
Διαιτητές: Γεωργόπουλος Χρ., Αλεξόπουλος Χρ., Βαλουξής
Αστέρας (Ξενούλης): Πέτροβιτς 5(1), Βουρνάς 7(1), Γκάτζιος 11, Τσουλέας 14(4), Σταθακόπουλος 2, Σακελλαρόπουλος 8(1), Καραγγελής 8, Μπίρμπας 2, Δούβος 2.
Γλαύκος (Πολίτης): Τζίμης 14(1), Γιαννόπουλος 6, Μπόγρης Λ. 3, Μπαρδάκας 13(1), Σερέτης, Κρέμιτς 2, Ρουμελιώτης, Αργυρόπουλος 14, Καραλής 11(3).