Α1 Αργολίδας: Ο Φοίνικας Επιδαύρου νίκησε 4-1 τον Αργοναύτη (φωτο-βίντεο)

1 minute
Read so far

Φεβρουάριος 08, 2024 - 23:19

φωτογραφία Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Ευρεία νίκη με 1-4 πέτυχε ο Φοίνικας Ν. Επιδαύρου απέναντι στον Αργοναύτη Ν.Κίου για την 19η Αγωνιστική της ΕΠΣ Αργολίδας.

Οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 3’ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Οψιμούλη ,αλλά πέντε λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση με τον Λιάγκρη να κάνει το 1-1 για την ομάδα της Ν.Κίου.

Το παιχνίδι είχε πολύ έντονο ρυθμό από τα πρώτα λεπτά και πριν καλά καλά συμπληρωθεί το 20λεπτο η ομάδα από την Επίδαυρο κατάφερε να κάνει το 1-2 με τον Τριμπόνια ,που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος με ένα ωραίο σουτ ο Σούχλας έκανε το 1-3. Το τέταρτο τέρμα  ήρθε μετά από εκτέλεση κόρνερ ,ο Τριμπόνιας με ένα καταπληκτικό ανάποδο ψαλίδι δεν καταφέρνει να σκοράρει όμως ο Σούχλας πήρε το "ριμπάουντ" και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 1-4 και παράλληλα έφτασε τα 12 τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο Φοίνικας έφτασε τους 49 βαθμούς και παραμένει στην δεύτερη θέση μια ανάσα από τον πρωτοπόρο Πανναυπλιακό που έχει 52.