Χάντμπολ: Ολυμπιακός - Διομήδης 24-19 (φωτογραφίες)

Φεβρουάριος 24, 2018 - 23:07

Μπορεί να δυσκολεύτηκε σημαντικά, όμως ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στο Διομήδη του Άργους. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, όμως οι ερυθρόλευκοι έκαναν την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασαν στη νίκη με 24-19.
Ο Διομήδης κατάφερε να προηγηθεί ακόμα και με πέντε γκολ διαφορά στο 14' (10-5), οι ερυθρόλευκοι όμως απάντησαν με ένα επί μέρους 5-0 για το 10-10.
Ο Ολυμπιακός μάλιστα με τέρμα του Σκρόμπιτς πέρασε μπροστά στο σκορ με 13-12, αλλά ο Διομήδης με δύο τέρματα του Σάτον πήγε προηγούμενος στα αποδυτήρια με 14-13. Από εκεί και πέρα όμως οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν στροφές, ανέβασε την απόδοσή του στην άμυνα και με ένα επί μέρους 12-6 στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε στη νίκη με 24-19. Πηγή sport24.gr  φωτογραφίες eurokinissi