Χάντμπολ: Πρόκριση στο Κύπελλο για τον Διομήδη 29-21 τον Δούκα (φωτο)

Απρίλιος 20, 2021 - 21:40

φωτογραφία Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου προκρίθηκε ο Διομήδης. Η ομάδα του Άργους επικράτησε με 29-21 του ΑΣΕ Δούκα στην Νέα Κίο και πέτυχε μια άνετη πρόκριση.

Αποφασισμένοι για την πρόκριση μπήκαν στον αγώνα οι Λύκοι και με όπλο τους την καλή αμυντική λειτουργία άρχισαν να χτίζουν μια μικρή διαφορά στο πρώτο ημίχρονο. Διορθώνοντας  τις επιθετικές τους επιλογές και σφίγγοντας ακόμα περισσότερο την άμυνα το πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου διεύρυναν τη διαφορά ακόμα περισσότερο. Έτσι είχαν την ευκαιρία να παίξουν και οι νεαρότεροι παίκτες μας και να πάρουν πολύτιμες αγωνιστικές παραστάσεις!

Στο 2ο γύρο του Κυπέλλου ο αντίπαλος των Λύκων θα είναι ο Ιωνικός Ν.Φ.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ –  ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ 29-21

Τα στατιστικά του αγώνα:
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-3, 10-5, 12-8, 14-9, 14-10 (ημίχρονο), 17-10, 20-11, 24-13, 25-16, 28-17, 29-21

Διομήδης Άργους : Τζίμπουλας 3, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης 3, Τσιγαρίδας 1, Παπαδημητρίου, Τσάκαλος, Τσαμουρίδης 1, Χόγκας 4, Μπόσκος 9, Χαντέλης 3, Σιατιρλής, Μάνθος 5, Ρούμπος-Λίνος, Αναγνωστόπουλος, Μούγιτς

Δούκας : Παπαδάκης, Παγιάτης 1, Μπαζδέκης 1, Αναστασίου 2, Κουτσόπουλος 2, Ασλής, Γερουλάνος 3, Πάνου 1, Ντούνης 2, Ζαρίκος 2, Κουρουτσίδης 2, Κολλύρης, Στεφανίτσης 4, Αποστολίδης, Βασιλείου 1
Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Τόλιος, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 3/4-2/2  (φωτογραφίες Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)