Ερμής Κιβερίου -Ζακυνθιακός 3-1 (φωτογραφίες)

1 minute
Read so far

Σεπτέμβριος 28, 2014 - 18:37

γκολ το 1-1 Ζίου φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Ένα πολύ καλό παιχνίδι χάρισε στους φιλάθλους του ο Ερμής Κιβερίου στον νοκ άουτ αγώνα της Α' φάσης του κυπέλλου Γ' Εθνικής .Η ομάδα του Ερμή σαφώς καλύτερη επικράτησε σε όλη τη διάρκεια του ματς παρότι ο Ζακυνθιακός προηγήθηκε όταν ο Καραμαλίκης στο 4΄ έβγαλε μόνο του τον Φωτιάδη και ο τελευταίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καλαλά 0-1,στη συνέχεια ο Ερμής 4 λεπτά αργότερα ισοφάρισε με τον Ζίου 1-1 για να έρθει ο Σταματέλος με απ΄ ευθείας εκτέλεση φάουλ να κάνει στο 42΄ το 2-1.  Στο  67΄ και πάλι ο Ζίου ανενόχλητος έξω από την περιοχή εξαπέλυσε έναν κεραυνό με την μπάλα να κτυπά πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά να περνά την γραμμή της εστίας του Διαμαντή κάνοντας το 3-1. Αξίζει να σημειώσουμε ότι οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδικές ευκαιρίες να πετύχουν και αλλά τέρματα στο β΄ μέρος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νίκας, με βοηθούς τους Κ. Αδαμόπουλο (Μεσσηνίας) και Σταματάκο (Λακωνίας).
ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ (Λουκάς Κούρος): Καλαλάς, Διαμαντής, Σταματέλος, Τσίλης, Σελής, Ζίου (78′ Σβίγγος), Καλυβόπουλος, Μαρίνης, Καλογιάννης, Δημάκος (70′ Καραγκούνης), Βαρβουλέτος (55′ Βιρβίλης)
ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ (Σάββας Καρυπίδης): Χαρακτινός, Κόκας (50′ Τσαλέκου), Πασκούλεφ, Λιβέρης, Τζαφέρης (75′ Καλογέρης), Νίκου, Τσιφλίδης (65′ Κόλα), Κωστάκης, Καραμαλίκης, Μπαρμπαρούσης, Φωτιάδης.

Αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής και στους 4 ομίλους τoυ Κυπέλλου Γ' Εθνικής

3ος όμιλος
Λουτράκι – Μανδραϊκός 1-0
Αχαϊκή – Πανελευσινιακός 0-4
Ερμής Κιβερίου – Ζακυνθιακός 3-1
Δόξα Νέας Μανωλάδας-Βύζας Μεγάρων 0-0 (κ.δ.) 0-1 (παράταση)

Δόξα Δράμας - Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1
Ορφέας Ελευθερούπολης-Πανσερραϊκός 0-0 (κ.δ.) 0-1 (παράταση)
2ος όμιλος
Πύρασος-Δωτιέας Αγιάς 0-0 (κ.δ. και παράταση), 3-4 (πέναλτι)
Εθνικός Φιλιππιάδας-Αναγέννηση Άρτας 0-0 (κ.δ.) 1-0 (παράταση)

Κοζάνη - Α.Ε. Καραϊσκάκης 0-1

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Οπούντιος Μαρτίνου 1-1 (κ.δ.), 2-2 (παράταση), 3-2 (πέναλτι)

Βατανιακός – Λευκάδια 1-2

Θεσπρωτός - Πυρσός Γρεβενών 1-0
Τρίκαλα - Ρήγας Φεραίος 1-0
Μακροχώρι - Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-3