Παναρκαδικός-Παναργειακός: Βίντεο και Φωτορεπορτάζ

less than
1 minute
Read so far

Σεπτέμβριος 28, 2014 - 19:24

Παρά την πολύ καλή εμφάνισή του, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναρκαδικός γνώρισε την ήττα από τον Παναργειακό με 1-0 και αποκλείστηκε από το Κύπελλο της Γ’ Εθνικής.

Ο Παναρκαδικός ξεκίνησε καλά τον αγώνα και έχασε μοναδική ευκαιρία με τον Αρώνη να ανοίξει το σκορ στο 10ο λεπτό.  Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Ετόφ στο 35’, ο οποίος πέρασε τον Κυριακόπουλο και με πλασέ νίκησε το Μανέλη για το 0-1.

Στην επανάληψη, η είσοδος των Κώτσιρα και Καδά έκανε πιο επιθετικό τον Παναρκαδικό , ο οποίος απείλησε αρκετές φορές την εστία του Κατσαούνη, αλλά και ο Παναργειακός είχε καλές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Καρούτη.

Παναρκαδικός; Μανέλης, Πετρόπουλος, Μπούτας, Βλαχοκυριάκος, Κωστάκης, Δ. Κυριακόπουλος, Αρώνης, Δήμος, Αρδάμης (76’ Χριστάκης), Ευγ. Πετρόπουλος (56’ Καδάς), Νάνος (59’ Κώτσιρας)

Παναργειακός: Κατσαούνης, Παναγιώτου, Καλαγκάνης, Μαυρομάτης, Ισούφι, Λίτσος, Μπιτζής (76’ Παπαϊωάννου), Καρούτης, Ετόφ, Καλογέρης (88’ Τριμπόνιας), Κάπλαντζης (92’ Καρέλης)