Α1 Αργολίδας: Αστέρας Δρεπανιακός - Πανασιναϊκός 3-1 (φωτο&βίντεο)

Νοέμβριος 14, 2018 - 21:49

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Ο Αστέρας Δρεπανιακός νίκησε με σκορ 3-1 τον Πανασιναϊκό, στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Αργολίδας.
Τα γκολ: Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9΄ με τον Ν. Τσίρο το 0-1, ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι 1-1 στο 32΄ με τον Γεώργα, σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Αστέρας Δρεπανιακός πέτυχε δύο γκολ με τον Βλάχο στο 50΄ το 2-1 και με τον Μπούζντρα στο 88' το τελικό 3-1.

Τον αγώνα παρακολούθησαν ο θεματικός αντιπεριφερειάρχης Πελοποννήσου και πρόεδρος της ΕΠΣ Αργολίδας Βασίλης Σιδέρης, ο περιφερειακός σύμβουλος Γιώργος Γαβρήλος, ο Λιμενάρχης Ναυπλίου Παναγιώτης Κοντός και το μέλος του ΔΣ της ΕΠΣΑ  Γιώργος Μανουσάκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ: (Τ.Κίκιλης): Αραμπός,Μαούρης (Σέρφας), Γεώργας, Μπούζντρα, Γκιαούρης,Μανδύλης, Τσουρδίνης, Μανιάτης (68’ Ρεβίθης),Δήμας, Βλάχος (Μετζάνη), Βερβενιώτης (Σοροβίγκας).

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ: (Χρ.Βουρνάζος): Τσακάλης, Καββεζός, Α.Ταμπάκης, Γιάνσεν, Κ.Τσίρος, Γ.Ταμπάκης, Τεμέλκοφ (88’ Μπιτινής), Ν.Τσίρος (60’ Νικολάου),Τοπάλι (46’ Σαράντης), Ρεβίθης (74’ Καλλιάνος), Κωστόπουλος.(φωτογραφίες βίντεο eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ArgolidaPortal.gr ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ 3-1