Γ Εθνική: Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Ναύπλιο και Αστέρας Βλαχιώτη 2-2 (φωτο&βίντεο)

Time to read
less than
1 minute
Read so far

Ιανουάριος 27, 2020 - 01:49

φωτογραφία © eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Ισοδύναμοι αναδείχθηκαν Nαύπλιο2017 και Αστέρας Βλαχιώτη και μοιράστηκαν γκολ και το βαθμό της ισοπαλίας μετά το μεταξύ τους 2-2, στο ΔΑΚ Ναυπλίου, 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 7ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας

Τα γκολ, προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με τον Παλιάτσιο 0-1 στο 22΄μετά από λάθος της άμυνας, ισοφάρισε 1-1 στο 29' με τον Καλογέρη το Ναύπλιο, σκορ α΄ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Ραχίμ στο 53'  το 1-2 και ο Κάλπατζης στο 82΄ το τελικό 2-2.

ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 (Τόμι Κίκιλης): Σκαφίδας,Διαμαντής, Μπούκουρης, Χρ.Κάπλατζης (21′ Καζάκος), Παναγόπουλος, Κίτος (73′ Μουσταφά), Πάρης Κάπλατζης, Ζαχαράκης (64′ Τριανταφύλλου), Κοτσοβός (72′ Μπεντούλη), Καλλιμάνης, Καλογέρης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ. (Γιωργος Κούτσης): Διαμαντής, Κουρτέσης, Δημακάκος, Τζελίδης,Μπριλλάκης, Σκεντεράι (84′ Νικλητσιώτης), Ραχίμ, Αναστασόπουλος, Παλιάτσος (74′ Αρώνης), Αλάιν (65′ Βουτσιώτης), Κεχαγιάς. (φωτογραφίες βίντεο © eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

Βίντεο  δήλωση του προπονητή Τόμι Κίκιλη μετά τον αγώνα Ναύπλιο 2017 - Αστέρας Βλαχιώτη 2-2   https://youtu.be/H7IHCRb7eXo

Βίντεο δήλωση του προπονητή Γιώργου Κούτση μετά τον αγώνα Ναύπλιο 2017 - Αστέρας  Βλαχιώτη 2-2  https://youtu.be/qfGZjKvrmtU

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 17ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΠΣ Σπάρτη-Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-0
Ναύπλιο 2017-Αστέρας Βλαχιώτη 2-2 (37′ Καλογέρης, 82′ Κάπλατζης / 22′ Παλιάτσιος, 53′ Ραχίμ)
Ένωση Ερμιονίδας-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-1 (43′ Μερκούρη / 52′ Ούτσικας)
Ζάκυνθος-ΠΑΟ Βάρδας 2-0
Πανηλειακός-ΑΟ Τσιλιβή 0-0
Πανγυθεατικός-ΑΟ Διαβολιτσίου 2-1
Θύελλα Πατρών-Παναργειακός 0-1 (44′ Παιδάκης)

ArgolidaPortal.gr Γ Εθνική: Ναύπλιο 2017 - Αστέρας Βλαχιώτη 2-2

ArgolidaPortal.gr Γ Εθνική - Δήλωση του προπονητή Τόμι Κίκιλη Ναύπλιο 2017 - Αστέρας Βλαχιώτη 2-2

ArgolidaPortal.gr Γ Εθνική - Δήλωση του προπονητή Γ. Κούτση, Ναύπλιο 2017 - Αστέρας Βλαχιώτη 2-2