Α' Αργολίδας: Εκτός έδρας νίκη για τον Ποσειδών Πόρου 3-1 τον Αχιλλέα Πουλακίδας (φωτο&βίντεο)

Time to read
less than
1 minute
Read so far

Οκτώβριος 05, 2020 - 01:33

γκολ 0-1 φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Εκτός έδρας νίκη με σκορ 3-1 σημείωσε ο Ποσειδών Πόρου, επί της αντίστοιχης ομάδας του Αχιλλέα Πουλακίδας, σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Αγίας Τριάδας, για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄Αργολίδας.

Ο Ποσειδών Πόρου προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με τον Στάικο 0-1 και στο 25΄διπλασίασε τα τέρματα με τον Δειμεζή  0-2, ο Αχιλλέας  μείωσε σε  1-2 με τον Μπούρη στο 37΄, σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη  ο Ποσειδών  με πέναλτι που εκτέλεσε ο Ζώρας στο 49΄διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Με 10 παίκτες έμεινε ο Αχιλλέας στο 64΄, ο Μπούρης είδε κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή Παπαγεωργόπουλο.

Διαιτητής:    Παπαγεωργόπουλος Ιωάννης
Α' Βοηθός Διαιτητή:  Μπατάκος Κωνσταντίνος
Β' Βοηθός Διαιτητή:  Ρούσσης Στέφανος.

(φωτογραφίες eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ArgolidaPortal.gr Α΄ Αργολίδας Αχιλλέας Πουλακίδας - Ποσειδών Πόρου 1-3