Κύπελλο Αργολίδας: Μυκηναϊκός - ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου 0-3 (φωτο&βίντεο)

1 minute
Read so far

Σεπτέμβριος 14, 2021 - 21:18

φωτογραφία Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Στα πλαίσια της Α' φάσης του Κυπέλλου Αργολίδας σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, ο ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου επικράτησε το πρωί της Κυριακής,στο γήπεδο της Λυρκείας, του τυπικά γηπεδούχου Μυκηναϊκού με σκορ 0-3.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όπου σημείωσαν δύο γκολ με σκόρερς τους Μακρή Χαράλαμπο (στο 11') και Μακρή Άγγελο (στο 31').
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μυκηναϊκός ισορρόπησε το παιχνίδι, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε με εξαιρετικό μακρινό σουτ στην τελευταία φάση του αγώνα ο Τσαγκάρης.
Το Κουτσοπόδι έδειξε πως διαθέτει ένα ποιοτικό σύνολο που θα πρωταγωνιστήσει στην Α2 Κατηγορία, ενώ κι ο Μυκηναϊκός (η μόνη ομάδα της Β Κατηγορίας που δήλωσε συμμετοχή στο Κύπελλο) παρουσίασε ένα συμπαγές σύνολο.
Διαιτητές Μαυροκορδόπουλος Ν., Μπατάκος Κ., Τσατσούλη Β.

(φωτογραφίες Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ArgolidaPortal.gr Κύπελλο Αργολίδας: Μυκηναϊκός - ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου 0-3