Α1 Αργολίδας: 8η συνεχόμενη νίκη για τον Πανναυπλιακό 2-0 τον Παοκ Κουτσοποδίου (φωτο-βίντεο)

Νοέμβριος 20, 2023 - 16:56

φωτογραφία Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Ο πρωτοπόρος Πανναυπλιακός υποδέχτηκε το Σάββατο 18/11 τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου και κέρδισε με 2-0 στο ΔΑΚ Ναυπλίου για την 8η αγωνιστική της ΕΠΣ Αργολίδας.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποιο τέρμα ,παρολαυτα στο μεγαλύτερο διάστημα οι γηπεδούχοι πίεσαν αρκετά χωρίς αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη μετά από μία ωραία ενέργεια ο Χρήστος Φλεβάρης άνοιξε το σκορ στο 49'. Λίγα λεπτά αργότερα ο Πανναυπλιακός κέρδισε πέναλτι στο 58' με τον Γρηγόρη
Ταραντίλη και εκτέλεσε εύστοχα ο Κλώντι Μπέλμα.Η γηπεδούχος ομάδα χρησιμοποίησε όλους τους διαθέσιμους παίκτες με στόχο την διεύρυνση του σκόρ όμως δεν άλλαξε κάτι και το τελικό σκορ έμεινε στο 2-0.

Ο Πανναυπλιακός μετά το πέρας της 8ης αγωνιστικής διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με 24 βαθμούς ενώ ο ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου στην 9η θέση με 11.

Στην επόμενη αγωνιστική (9η) ο ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου υποδέχεται τον Ερμή Κιβερίου το Σάββατο 25/11/2023 στο ΔΑΚ Κουτσοποδίου στις 15:00. Ο Πανναυπλιακός αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Αργοναύτη στις 25/11/2023 στις 15:00 στο γήπεδο της Νέας Κίου.

Μεσοβδόμαδα και συγκεκριμένα την Τετάρτη 22/11/2023 η ομάδα του Ναυπλίου για τον θεσμό του κυπέλλου Αργολίδας θα αγωνιστεί στο γήπεδο του Δρεπάνου εναντίον του Κεραυνού Ιρίων στις 18:30.