Α1 Αργολίδας: Νίκη του Φοίνικα Επιδαύρου 4-0 τον Ατρόμητο Παναριτίου (φωτο-βίντεο)

Φεβρουάριος 12, 2024 - 21:53

φωτογραφία Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Μια ακόμα επιβλητική νίκη για τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου όπου νίκησε εκτός έδρας τον Ατρόμητο Παναριτίου με 0-4 για την 20η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας (ΕΠΣ Αργολίδας).

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 13’ ο Χαντζόπουλος ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Γκουριώτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με ένα πολύ όμορφο σουτ.

Το τρίτο τέρμα ήρθε στο 52’ με τον Χαϊμάνη να "σκάβει "την μπάλα πάνω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Το 0-4 ήρθε με μια μικρή περιπέτεια αφού ο Σούχλας αστοχεί στην εκτέλεση πέναλτι, πήρε την επαναφορά και έγραψε το τελικό 0-4 και παράλληλα έφτασε τα 13 τέρματα στο πρωτάθλημα, ανεβαίνοντας στην 4η θέση της σχετικής λίστας.

Ο Φοίνικας παραμένει στην δεύτερη θέση με 52 βαθμούς ,3 βαθμούς πίσω από την πρώτη θέση εκεί που βρίσκεται ο Πανναυπλιακός. Την επόμενη αγωνιστική είναι το μεγάλο ντέρμπι με την ομάδα της Επιδαύρου να υποδέχεται τον πρωτοπόρο Πανναυπλιακό (Τετάρτη 14/02) στις 15:00, στο γήπεδο της Ν. Επιδαύρου.

Στεφανίτσης Γιάννης  φωτογραφίες Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

ArgolidaPortal.gr Α1 Αργολίδας: Ατρόμητος Παναριτίου - Φοίνικας Ν. Επιδαύρου 0-4