Απρίλιος 26, 2015 - 20:14

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ-ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 2-3

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ

Ήττα του ΕΡΜH Κιβερίου στην έδρα του από τον Παναρκαδικό 3-2 και αποχαιρέτησε την Γ' Εθνική.
Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο νέος προπονητής του Παναρκαδικού Πέτρος Καλαντζής. Η ομάδα του «τριφυλλιού» πήρε μια αγχωτική νίκη μέσα στο Κιβέρι χάρις στα 2 γκολ του Κώτσιρα και το ένα του Καδά. Σημαντικό ρόλο στην νίκη έπαιξε ο Μανέλης που απέκρουσε πέναλτι στο 89’ του Φίλη όταν το σκορ ήταν στο 2-2. Κέλι και Μαρίνης τα γκολ των γηπεδούχων που πλέον σκέφτονται την νέα χρονιά μακριά από την Γ’ Εθνική.

Ο Παναρκαδικός κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ σχεδόν με το καλημέρα στο 5' με σουτ του Κώτσιρα από το ύψος της περιοχής έκανε το 0-1 για την ομάδα της Τρίπολης, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 27’ όταν Κέλι με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δεν πρόλαβαν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί μιας και ο Καδάς στο 30’ με μια υπέροχη απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον τερματοφύλακα του Κιβερίου και έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Παναρκαδικό. Με αυτό το σκορ ολοκληρώθηκε και το πρώτο ημίχρονο.
Στο 2ο ημίχρονο ο Ερμής Κιβερίου πίεσε τον Παναρκαδικό και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μαρίνη στο 60’ ο οποίος από τα όρια της περιοχής έπιασε ένα πολύ ωραίο πλασέ και νίκησε τον Μανέλη. Ο τερματοφύλακας του Παναρκαδικού ήταν και ο λόγος που το «τριφύλλι» δεν γνώρισε την ήττα. Αρχικά στο 80’ έκανε εντυπωσιακή απόκρουση σε σου του Φίλη. Οι δύο τους ήταν πρωταγωνιστές και στο 89’. Ο Μέλλος που είχε μπει ως αλλαγή έκανε πέναλτι το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο Φίλης, όμως ο Μανέλης απέκρουσε και κράτησε το 2-2.  Στο 95' Παναρκαδικός με τον Κώτσιρα έκανε το τελικό 2-3.(φωτογραφίες eurokinissi-Β.Παπαδόπουλος) www.argolidaportal.gr